KözösALAPON Program
Helyi ügyeket, helyi forrásból!
Programunk célja a közösségi alapítványi koncepció hazai népszerűsítése, a közösségi alapítványok létrejöttének és fejlődésének szakmai és pénzügyi támogatása.
MAGYARORSZÁGI KÖZÖSSÉGI ALAPÍTVÁNYOK
Közösségi alapítványok jelenleg Magyarország 4 nagyvárosában és a főváros 3 kerületében működnek, így együtt már több mint 1 millió embert érhetnek el.
MI A KÖZÖSSÉGI ALAPÍTVÁNY?
A közösségi alapítvány cselekvési lehetőséget teremt a közösség bármely tagjának, aki tenni szeretne saját közvetlen és tágabb környezetéért. Ötlettel, önkéntes munkával, és pénzzel is részt lehet venni a munkában. A jól működő közösségi alapítvány kapcsolatot keres a helyi társadalom lehető legtöbb csoportjával, erősíti a lakóhelyhez való kötődést, a helyi identitást, és szolidáris, cselekvő közösséget épít. A közösségi alapítványnak nincs egyetlen ügye; bármilyen kezdeményezést felkarolhat, ami az adott közösség jól létét növeli.

MIK A FŐBB TEVÉKENYSÉGI TERÜLETEI?
- helyi adománygyűjtés
- helyi támogatásosztás
- közösségépítés

VANNAK-E TERÜLETI KRITÉRIUMAI?
Közösségi alapítványok létrehozását nagyobb, 50.000 fősnél népesebb településeknek és budapesti kerületeknek ajánljuk.
TUDTAD?
- A világ 5 kontinensének több, mint 50 országában közel 2000 közösségi alapítvány működik
- Együttműködés! A közösségi alapítványok között aktív a kooperáció és tudásmegosztás.
- Sokszínűség! A közösségi alapítvány profilja rendkívül változatos, hiszen adott közösségek specifikus igényeihez igazodik.
- Az első magyar közösségi alapítvány Székelyudvarhelyen alakult meg.
ISMERD MEG A MAGYAR KÖZÖSSÉGI ALAPÍTVÁNYOK VILÁGÁT!
Közösségi alapítványok Magyarországon (Civil Rádió)
A közösségi alapítványok a helyi jótékonykodás infrastruktúráit építik – miben és hogyan tudja a formálódó alapítványokat támogatni csapatunk? A Civil Rádió Demokrácia MOST! műsorában Scsaurszki Tamás volt a vendég.
Senior Örömtánc Csoport Nyíregyházán
A Helyi Szálak Közösségi Alapítvány B Terv pályázatának keretében 2022-ben összesen 1.250.000.- forint támogatást osztottak ki négy fantasztikus nyíregyházi közösségi kezdeményezésnek, köztük a Senior Örömtánc Csoportnak.
Miért fontosak a közösségi alapítványok?
A közösségi alapítványok létrehozásáról, létjogosultságáról, működési kereteiről és célkitűzéseiről mesélnek a 2019-es Swimathon úszó nagykövetei.
1. Ferencvárosi Közösségi Hackathon
A Ferencvárosi Közösségi Alapítvány 48 órás ötletmaratont szervezett 2021 októberében, ahol kerületi kötődésű, tenni akaró emberek dolgozhattak együtt.
Több mint 8 milliót gyűjtöttek a közösségi alapítványok a Swimathonon
Júniusban véget ért a Swimathon 2022 adománygyűjtő kampány, amelyen több, mint 17 millió forint gyűlt össze. Az induló projektek jelentékeny része közösségi alapítványokhoz köthető, az adományozók ezeket összesen 8,1 millió forinttal támogatták.
Máris formálják városukat az új közösségi alapítványok
Két, 2021-ben bejegyzett közösségi alapítvány is pályázati felhívással jelentkezett: magánemberek és szervezetek adományaiból helyi, kultúraformáló projekteket támogattak. Az Egri Közösségi Alapítvány és a nagykanizsai Loco-Motív Közösségi Alapítvány is megmutatta, hogy mozdítja meg a város civil életét a közösségi alapítvány.
Swimathon Pécsen, 3. alkalommal
A Pécsi Közösségi Alapítvány (PKA) idén is megszervezi a „Swimathon” című adománygyűjtő kampányt, melynek során ezúttal 4 helyi civil szervezetet támogathatunk nagyköveteik segítségével.
Helyben, közös alapon – interjú a MagNet Közösségi Magazinban
Mi az a Közösségi Alapítvány? Milyen változást képesek generálni az alulról jövő kezdeményezések egy közösség, egy település életében?
MIBEN TUD TÁMOGATÁST NYÚJTANI ALAPÍTVÁNYUNK?
Alapítványunk többéves, egyedi szakmai, emberi és pénzügyi támogatást nyújt a közösségi alapítványt indítani szándékozó személyeknek és csoportoknak. Mi bármikor készek vagyunk elindítani az együttműködést, a részletekkel kapcsolatban keresd Hámori György programvezetőnket: